![](http://mediatvr.tvr.ro/media-tvr/image/202301/w640/eda-marcus-foto-tvr_71421900.jpg)
![](http://mediatvr.tvr.ro/media-tvr/image/202301/w640/eda-marcus-foto-tvr2_45461900.jpg)
De la omul bun la toate în colectivul unei emisiuni, până la munca de prezentator și realizator pe care o face în prezent, toate activitățile au contribuit la formarea sa ca om de televiziune.
A fost un drum frumos, dar nu ferit de obstacole și greutăți. A trebuit și trebuie în continuare să lupte ca să dovedească tuturor că își merită locul și că nimic nu îi este imposibil de realizat.
Lucrează la Departamentul Știri Sportive TVR 1 și TVR 2 și prezintă rubrica de Sport din cadrul edițiilor Telejurnalului.